Wykwintne auta – nabędziesz je na szczególnych licytacjach

Każdy z nas marzy o życiu w splendorze, niestety, świat jest tak zbudowany, że nie każdy w tym luksusie może żyć. Właśnie dlatego opowiastki o tym, że jakiś pojazd należący do kogoś ważnego został kupiony za ciężkie finanse, na ogół traktujemy z przymrużeniem oka. Często okazuje się, że dużo z używanych przez istotne osoby przedmiotów, gdy trafi na aukcję, może osiągnąć wartość przekraczającą znacznie wartość rynkową. Najlepszym tego przykładem są gustowne samochody, jakie dawno temu były własnością kultowych polityków, aktorów, celebrytów, piosenkarzy. Niedawno na międzynarodowej aukcji znalazły się eleganckie samochody, należące do usuniętego prezydenta Tunezji. Jako, że miał on duże zamiłowanie do luksusu, wszelkie samochody znajdujące się w jego stajni były samochodami krótkich serii, wytwarzanych dla najbogatszych ludzi tego świata. To przykre, tunezyjski tyran, despota został obalony, a uciekając razem z żoną do Arabii Saudyjskiej, wszelkie swoje idealna musiał zostawić w kraju, a rząd tunezyjski wystawił je na licytację, aby odzyskać choć drobną część zagrabionych przez niego walut. 

Które automobilowe perełki pojawiły się na aukcji? 

Maybach 62

Cadillac Limousine Mi Blinde

Aston Martin Vanquish

Bentley Continental Sport

Mercedes CL Sport

Porsche Panamera

GMC Cadillac

Lamborghini Gallardo

Mercedes McLaren

Licytacje pierwszorzędnych samochodów na świecie przyciągają wielu widzów – jedni chcą nabyć samochód mający swoją historię, inni chcą z bliska obejrzeć luksus oraz zadumać się nad bogactwem innych. W wielu przypadkach, z racji na własną wartość historyczną, ceny takich samochodów szybują w górę. Niejeden chciałby jeździć samochodem, który kiedyś należał do Marlona Brando, Sylwestra Stallone lub innej gwiazdy. I naturalnie w przypadku samochodów wytwornych, które pozostały wystawione na aukcje z różnych przyczyn, najdroższa jest ich historia – na witrynie internetowej business przedstawiamy takie przypadki.

Aukcje samochodów szykownych cieszą się obfitym zainteresowaniem. I nie chodzi tutaj jedynie o auta najświeższej generacji – w wielu przypadkach się zdarza, że najwyższe kwoty zdobywają samochody kilkudziesięcioletnie, lecz mające jakąś własną historię. Jakim sposobem dotychczas, najwyższą cenę zdobył samochód z 1957 roku – czerwone Ferrai Testa Rossa, został zbyty za astronomiczna kwotę 16,4 mln dolarów. Jest to rekord cenowy na aukcjach automobilowych. O tym samochodzie wiadomo wyłącznie, że przez osiem lat brał udział w rajdach samochodowych na obszarze Stanów Zjednoczonych oraz Europy, kto jest jego odbiorcą – nie wykazano.

Sprawdź również:

https://www.extratimeout.com              technology

https://www.fox360.net/pl         automoto

https://www.fox360.net              automotive

https://bluepanther24.com/ – health

https://bluepanther24.com/pl – rozrywka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *