Umeblowanie glamour do salonu – dopasuj meble do stylu wnętrza domu

Jakikolwiek właściciel mieszkania pragnąłby, by jego pomieszczenia urządzone były oryginalnie oraz elegancko. Nie każdy kocha jednak taki sam styl urządzenia i na ogół każdy ma inny gust. Jedni są entuzjastami stylu klasycznego z wykorzystaniem sprzętów rustykalnych przypominających dawną polską osadę. Wówczas akcesoryjnym wyposażeniem domu będą drewniane akcesoria dekoracyjne stylizowane na wzór wiejski. Obowiązujące są wtenczas drewniane wzory stylizowane na naczynia wiejskie, opalane kwiaty polne i zboże, a także haftowane lub ewentualnie robione na szydełku, firanki, serwetki, obrusy i zasłonki. Kompletnie inny styl można uzyskać wybierając meble glamour. 

Taki styl perfekcyjnie odzwierciedlają:

krzesła glamour: pikowane/ludwik – wysokie krzesła pikowane z dekoracyjnymi oparciami – zobacz przykład krzeseł oraz innych mebli glamour na witrynie styl glamour

ławy

stoły/stoliki

konsole

komody

Ten typ sprzętu meblowego potrzebuje również dodania do niego dobrych szczegółów dekoracyjnych. Wskazane będą gigantyczne, zdobione dywany, a też ciężkie wzorzyste zasłony. Naturalnie odpowiednie muszą być też lampy oraz inne akcesoria dekoracyjne, takie jak świeczniki, wazony oraz inne elementy wyposażenia mieszkalnych wnętrz.

Elementy meblowe definiują każde wnętrze mieszkalne

Osoby, które mogą radować się posiadaniem własnego mieszkania, zazwyczaj starają się tak zarządzić wykorzystaniem poszczególnych pokoi, ażeby jedno z nich stało się sercem całego mieszkania. Mowa oczywiście o ogromnym salonie. Jest to pomieszczenie, jakie nieczęsto można urządzić w mieszkaniu w bloku mieszkalnym, bowiem zwykle żaden z pokoi nie ma tak ogromnej powierzchni. W przypadku domu, należałoby jednak rozważyć możliwość wydzielenia pomieszczenia na salon. Jest to pomieszczenie, jakie w zasadzie sprzyja wielu celom. Po pierwsze jest najogromniejszym, a w następstwie tego centralnym miejscem domu, w którym koncentruje się z reguły cała rodzina. Po drugie, jest pomieszczeniem reprezentacyjnym, w którym przyjmowaniu są goście, a również urządzane są rodzinne przyjęcia. Żeby niemniej jednak salon spełniał swoją rolę, trzeba go dobry urządzić, żeby z jednej strony był funkcjonalny, zaś z drugiej stanowił wizytówkę gospodarzy. 

Elementem urządzenia salonu, który nadaje mu słusznego klimatu jest na pewno kominek. Stanowi on nie tylko szczegół dekoracyjny, który o wiele odróżnia dom od mieszkania w bloku, lecz dodatkowo w chłodne dni jest oszałamiającym uzupełnieniem systemu centralnego ogrzewania. W pomieszczeniu, w jakim znajduje się kominek, muszą się obowiązkowo odkryć odpowiednie meble. W tej chwili salon można urządzić na wiele przeróżnych sposobów i dużo przeróżnych stylów. 

Nowoczesne vs glamour

Jeśli nadrzędnym elementem urządzenia salonu będą meble współczesne, wykonane z wykorzystaniem szkła i metalu, też pozostałe detale wyposażenia salonu powinny nawiązywać do tego stylu. W takim wypadku nie jest w takim razie wskazane wieszanie ciężkich zasłon czy też ozdabianie salonu rzeźbami i klasycznymi obrazami. Tego rodzaju detale dekoracyjne będą tudzież jak najbardziej wskazane wtenczas, kiedy w salonie odnajdą się stylizowane meble glamour. Są one przeważnie wybitnie bogato zdobione oraz wykonane z naturalnego, litego drewna. Co poniektóre z nich mogą być stylizowane na wzór kolonialny, inne zaś mogą przypominać wystrój mieszkalnych wnętrz z dawnych czasów polskiej szlachty. Na sto procent są to meble glamour oraz bardziej wskazane dla osób borykających się z kłopotami alergicznymi. Do ich produkcji nie użytkuje się tak dużej liczby substancji chemicznych, jak ma to miejsce w przypadku mebli z płyt wiórowych. Jednak wybór mebli do salonu jest zawsze podyktowany osobnymi gustami posiadaczy pomieszczenia. Jeżeli domownikom bardziej odpowiada styl nowoczesny, wskazane będą łatwe elementy wyposażenia bez dodatkowych szczegółów dekoracyjnych. Jeśli jednak mieszkańcy bardziej lubują się we wnętrzach wzorowanych na stylu glamour, należałoby żeby zadbali też o wyposażenie salony przypominające właśnie to starsze wzornictwo. 

Zobacz także: stół glamour lub Krzesło glamour

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *